Championship 33. forduló - Bristol City

champo Mark29

Szombaton délután egy könnyű meccset játszik a Newcastle United. Papíron könnyűt. Könnyűt ahhoz képest, hogy utána a Brighton, Huddersfield, Reading trióval, kell megmérkőzni, ráadásul összesen nyolc nap leforgása alatt, mindhárom alkalommal idegenben. Ehhez képest a St. James' Parkban, a 21. helyezett Bristol City legyőzése tényleg sétagaloppnak tűnik. Pedig nem lesz az.

9 Tovább

Tippversenyünk 35. fordulója - Newcastle United - Aston Villa 2017.02.20. 20:45

tippverseny Mark29

Nagyon-nagyon régen sikerült utoljára hétfő esti meccsen győznie a Newcastle Unitednek. Egészen pontosan 2012 decemberében, amikor Demba Ba duplájával és Gäel Bigirimana bombagóljával 3:0-val zavartuk haza a Wigant. Azóta viszont 11 hétfő esti meccsen 11 vereség, és nyolc alkalommal gólt sem szereztünk. Itt az idő, hogy ez a rossz sorozat véget érjen.

Isaac Hayden a napokban bokaműtéten esett át, ő biztosan nem játszhat ma este, viszont Gayle akár visszatérhet a kezdőbe. a Kommentek között ígértem egy posztot Rafa első évéről, de erre egyrészt idő hiányában nem került sor. Másrészt pont most jön egy sokat emlegetett nehéz sorozat, ami sokban megváltoztathatja Benítez pozitív megítélését. Még nagyobb kedvenc lehet, viszont akár a ki is eshet a szurkolók kegyeiből. Az első - ha nem is a legfontosabb - lépés a Villa legyőzése.

A TIPPEKET E-MAILBEN VÁRJUK, a newcastleblogtipp@gmail.com-ra!

Newcastle United - Aston Villa 2017.02.20. 20:45

A speciális kérdés: Lesz-e legalább 12 szöglet a meccsen?

A tippeket várjuk a lenti minta alapján (legkésőbb a mérkőzés kezdete előtt 10 perccel):

Játékban szereplő név:

Végeredmény:

Gólszerzők: .......... ill. ..............

Speciális kérdésre a válasz:

További jó tippelést mindenkinek!

Hajrá Newcastle!

Mark29

3 Tovább

Tippversenyünk 34. fordulója - Norwich City - Newcastle United - 2017.02.14. 20:45

Mark29 tippverseny champo

Tavaly kiesési, idén feljutási rangadó. A Newcastle egyértelműen az első két hely valamelyikére pályázik, de a Kanárik sem tettek le arról, hogy legalább a rájátszásban ott legyenek tavasszal.

Norwich City - Newcastle United 2017.02.14. 20:45

A speciális kérdés: Lesz-e több, mint 2,5 gól?

Mark29

18 Tovább

Championship 31. forduló: Norwich City

Akinek van párja, az Valentin napját nem hagyhatja figyelmen kívül. Ha mást nem is tesz, megbeszéli a kedvesével, hogy micsoda bugyuta szokás ez, felesleges pénzkidobás. Mert nem csak egyetlen napon kell szeretni a másikat, romantikusan viselkedni, ésatöbbi... Akik viszont ezen az estén önszántukból, vagy kötelesség tudatból, egy finom vacsorával, mozival, bármilyen közös programmal ünnepelnek, vegyék figyelembe, hogy a nemzetközi labdarúgást nem nagyon érdekli a szerelmesek napja. Amellett, hogy a BL-ben is negyeddöntőket rendeznek, a Championship mezőnye is hétközi fordulót tart, a Newcastle számára egy rendkívül fontos meccsel.

1 Tovább

Tippversenyünk 33. fordulója - Wolverhampton - Newcastle United - 2017.02.11. 18:30

tippverseny mark29 champo

Ma kora este ismételten TV-s meccs, reméljük érdemes lesz streameket keresni. Ami biztos, hogy Dwight Gayle még nem léphet pályára. A Pénteki sajtótájékoztatón Benítez elmondta, hogy a 20 gólos csatárunk mér végigcsinált teljes edzéseket, közel van a visszatéréshez, de még nem akarja bevetni. Diamé után viszont már a másik két afrika kupa érdekelt, Mbemba és Atsu is visszatért. Utóbbi bekerült az ANK-n a torna válogatottjába, az ő játékára lehet számítani. A meccs érdekessége, hogy a St. James' Park beli odavágón történtek miatt tiltották el Shelveyt. Kérdés, hogy mennyire munkálkodik Jonjoban, hogy ezzel a gyenge váddal így palira vették a farkasok az FA-t.

Wolverhampton - Newcastle United 2017.02.11. 18:30

A speciális kérdés: Lesz-e kiállítás?

Mark29

4 Tovább

Tippversenyünk 32. fordulója - Newcastle United - Derby County 2017.02.04. 16:00

Ma délután is TV-s meccs, reméljük érdemes lesz streameket keresni. Steve McClaren újra a St. James' Parkban.

Newcastle United - Derby County 2017.02.04. 16:00

A speciális kérdés: Kap-e sárgalapot Jonjo Shelvey?

Mark29

14 Tovább

(Szarka)lábjegyzet: Tépd ki a karom, és vágj pofán vele!

Mark29 champo

Aki nem látta a tegnap esti, Queens Park rangers elleni, 2:2-re végződött meccset, annak talán erős lehet egy kicsit a cím, de elhihetitek, hogy nem az. Egy ennyire agyonnyert meccset ilyen pechesen elbukni (igen, ebben az esetben az egy pont bukásnak számít) az valami hihetetlen. Ráadásul Benítez egyik vezető pozíció után sem húzta be - amolyan Pardew-módra - a kéziféket. Nem ültünk rá az eredményre, mentünk a következő gólért, azután mégis elmaradt a siker. Hajtás után ahogyan én láttam.

5 Tovább

Tippversenyünk 31. fordulója - Newcastle United - Queens Park Rangers 2017.02.01. 20:45

Ma este is TV-s meccs, reméljük érdemes lesz streameket keresni.

Newcastle United - Queens Park Rangers 2017.02.01. 20:45

A speciális kérdés: kihasználja-e mindkét csapat mind a három cserelehetőségét?

Mark29

Championship 28. forduló: QPR

Ma este, 20:45-től a Sky Sports által is közvetített mérkőzésen a Newcastle United a Queens Park Rangers csapatát fogadja. Az elbaltázott átigazolási időszakon nem sokáig lehet keseregni, mert a Reading három pontra felzárkózott. Igaz, hogy két meccsel többbet játszottak, de nem hibáztak, ezért mi sem tehetjük. A botrányos kupaszereplés után újra a lehető legerősebb kezdővel kell pályáralépnünk, persze kérdéses, hogy Dwight Gayle hiányában például csatárposzton ki lehet a legjobb megoldás?

5 Tovább

Tippversenyünk 30. fordulója - Oxford United - Newcastle United 2017.01.28. 16:00

Mark29 tippverseny fa kupa

Az F.A. kupában ma délután az Oxford United vendégeként lépünk pályára. A 12.500 férőhelyes stadionban telt hát várható, 1.800 geordie szurkolóval. Az Oxford tavaly másodikként jutott fel a negyedosztályból a Leagu One-ba, ahol jelenleg a 12. helyen állnak.

Lebecsülni nem szabad őket, viszont egyértelműen győzni kell. TV-s közvetítés nem lesz, így stream sem várható.

Oxford United - Newcastle United 2017.01.28. 16:00

A speciális kérdés: 2.5 gólnál több vagy kevesebb lesz-e a meccsen?

Mark29

16 Tovább

Tippversenyünk 29. fordulója - Newcastle United - Rotherham United 2017.01.21. 16:00

Tv-s meccsen, az utolsó ellen. Csak a győzelem elfogadható!

Newcastle United - Rotherham United 2017.01.21. 16:00

A speciális kérdés: Lesz-e legalább 5, kaput eltaláló lövésünk?

Mark29

Championship 27. forduló: Rotherham United

Szombaton délután az első, az utolsó ellen. A Newcastle a Rotherham Unitedet fogadja. Persze az, hogy az "első", egy kicsit csalóka kijelentés, hiszen a Brighton egy meccsel kevesebbet játszott. Viszont az, hogy akutális vendégünk az utolsó, az nem is lehet kérdéses. Hat egységgel vannak lemaradva a 23. Wigan mögött, és kilenc pontra van előttük a még éppen bentmaradó, 21. Burton Albion. Az idegenbeli meccset Christian Atsu bombagóljával tudtuk behúzni. Ha van meccs, amit meg kell nyerni, az ez. Mindegy, hogy milyenek a körülmények.

16 Tovább

(Szarka)lábjegyzet: Miféle magánügy?

maganugy Mark29 Newcastle

A hírességek, közéleti szereplők magánéletét figyelő paparazzik, és az általuk szolgáltatott képi és hanganyagokat kíméletlenül felhasználó bulvársajtó hosszú évtizedek óta folyamatos készültségben áll, és lecsap, amikor valami szenzációt sejt. Nem tisztelnek sem Istent, sem embert. Régóta nincs már olyan, hogy magánügy. A jelenség mindenkit érint, aki érdekli az embereket, így aztán természetesen a focisták sem kivételek. Egy családi perpatvar, egy kocsmai verekedés, egy közlekedési szabálysértés, vagy bármi, ami az eladott példányszámot növeli.

Ahogyan a celebvilág minden szegmensében, úgy a focisták között is van olyan, aki minden létező eszközzel védi a magánéletét. Van aki megtanulta kezelni (kvázi levegőnek nézni) a médiát, és olyan is akad, aki a halványuló népszerűségének kíván egy kis lökést adni azzal, hogy ő maga keresi meg a sajtót, ha valami "eladható aktualitás" van az életében. Hajtás után egy szubjektív TOP 5-ös lista következik, az utóbbi években felbukkanó olyan nagyobb bulvár botrányokról, amik Newcastle kötődésű játékosokat érintettek. A címlapon is szereplő Joey Barton az ezüstérmes, na de akkor ki lehet győztes? Hamarosan kiderül. Magánügy? Azmiaz?

Tippversenyünk 28. fordulója - Newcastle United - Birmingham City 2017.01.18. 20:45

FA kupa újrajátszás. Sérültek, fáradt játékosok és újoncok, visszatérők. Felül az én kezdőmet látjátok. Én bizony játszatnám a sérülés után visszatérő Elliotot és Haidarát, az eltiltását letöltő Shelveyt, és a visszatérő Sammy Ameobit is. Tiotét, akinek a Sporting Gijonba igazolását végül - ideiglenesen - mégsem hagyta jóvá Benítez. Az elefántcsontparti valószínűleg akkor távozhat, ha érkezik erősítés a középpályára. Elöl pedig bevetném a fiatal Tom Heardmant, aki a tartalék meccseken szépen termeli a gólokat. Sőt csereként biztosan bevetném a fiatal cselkirályt, Yasin Ben El-Mhanni-t is. A srác mindent tud a labdával, amit kell, persze kérdés, hogy csak egy freestyle-os, vagy meccshelyzetben is jó döntéseket hoz.

Newcastle United - Birmingham City 2017.01.18. 20:45

A speciális kérdés: Lesz-e hosszabbítás a meccsen?