Tippversenyünk 22. fordulója - Wigan Athletics - Newcastle United 2016.12.14 20:45

tippverseny Mark29

Este megint meccs, ráadásul a SkySports élő közvetítése miatt linkek sokasága áll majd a rendelkezésünkre. Eső nem várható, tulajdonképpen hideg sem lesz. Ideálisnak tűnik az este az újabb győzelem megszerzéséhez.

A TIPPEKET E-MAILBEN VÁRJUK, a newcastleblogtipp@gmail.com-ra!

Wigan Athletics - Newcastle United 2016.12.14. 20:45

A speciális kérdés: Lesz-e büntető meccsen?

A tippeket várjuk a lenti minta alapján (legkésőbb a mérkőzés kezdete előtt 10 perccel):

Játékban szereplő név:

Végeredmény:

Gólszerzők: .......... ill. ..............

Speciális kérdésre a válasz:

További jó tippelést mindenkinek!

Hajrá Newcastle!

2 Tovább

Championship 21. forduló: Wigan Athletic

Mark29 Champo

A Birmingham City elleni, 4:0-ás győzelemmel remélhetőleg visszatalált a csapat a helyes útra. A legjobb lenne ismét egy kilenc meccses nyerő széria, ehhez viszont szerda este egy nagyon nehéz ellenfelet kellene legyőzni. Hiába utolsó előtti jelenleg a Wigan, a DW Stadionban nem sok sikerélménye volt eddig a Newcastlenek.

3 Tovább

Tippversenyünk 21. fordulója - Newcastle United - Birmingham City 2016.12.10 16:00

A Blackburn hatalmas mázlival nyerni tudott a St. James' Parkban. A Hull ellen a kezünkben volt a továbbjutás, de a vezetés megszerzése után azonnal egyenlíteni tudtak az emberhátrányban lévő Tigrisek. Sőt, tizenegyesekkel végül tovább is jutottak. A Nottingham Forest vendégeként hatalmas játkvezetői hibák következtében kettős emberhátrányba kerültünk, de Robin Hoodék még így is csak a 85. percben tudták kicsikarni a győzelmet. Röviden ennyi annak a 10 napnak a krónikája, amikor három meccset is játszott a Newcastle United. Nem sikerült jól ez a sorozat, és akkor még enyhén foglamaztunk.

Ebből az állapotból kell most kimozdulni, mert decemberben (egészen január elejéig) iszonyatos meccsdömping következik. Elsőnek mindjárt a Biringham City elleni. Rafa Benítez nyugalomra int minket, mi pedig az eddigeiek alapján hiszünk neki. Pánikolni nem kell, egy ilyen komoly sorozatnak higgadtan kell nekivágni. A meccset nem közvetítik, így streamek sem lesznek.

Newcastle United - Birmingham City 2016.12.10. 16:00

A speciális kérdés: Lesz-e több, mint 2,5 gól a meccsen?

6 Tovább

Tippversenyünk 20. fordulója - Notthingham Forest - Newcastle United 2016.12.02 20:45

Mark29

Sajnos a kupából elbúcsúztunk, pedig jó lett volna a köcsög Mourinho szájába belelépni és kiejteni őket az elődöntőben, hogy jövőre meg az EL-ben vitézkedhessünk...
De ez már történelem, marad a csoda Championship nekünk...egyelőre...

Notthingham Forest - Newcastle United 2016.12.02. 20:45

A speciális kérdés: Lesz piros lap a meccsen?

2 Tovább

Championship 19. forduló: Nottingham Forest

champo Mark29

Pénteken este 20.45-kor folytatódik a Championship, méghozzá egy Sky Sports által élőben közvetítendő Newcastle meccsel. Az ellenfél a Nottingham Forest lesz. Az utolsó idegenbeli bajnoki ellenük szintén a Champoban volt, és akkor, 2009 októberében Dexter Blackstock góljával a Forest otthon tudta tartani a három pontot. Most ennek nem szabad megtörténnie.

32 Tovább

Tippversenyünk 19. fordulója -> Hull City - Newcastle United 2016.11.29 20:45 - A TIPPEKET E-MAILBEN VÁRJUK

EFL Cup Mark29 tippverseny

Isaac Hayden és Mohamed Diamé (a kép jobb oldalán) tavaly még a Hull City feljutásásban vállaltak komoly szerepet. Diamé, konkrétan a playoff döntőben szerzett góljával egyenesen a Premier Leaguebe lőtte a Tigriseket. Ma visszatérnek, de már a Newcastle továbjutásáért küzdenek.

Hull City - Newcastle United 2016.11.29. 20:45

A speciális kérdés: Lesz-e hosszabbítás a meccsen?

EFL Cup, negyeddöntő: Hull City

EFL Cup Mark29

Kedden este, 20:45-kor Ligakupa negyeddöntő mérkőzésen lépünk pályára a Hull City ellen. Rafa Benítez hivatalosan komolyan veszi a kupát, várhatóan a lehető legerősebb kezdővel lépünk pályára. Egyrészt jó visszajelzés lesz a csapat erejével kapcsolatban, hogy mire mennek egy Premier League klub ellen. Másrészt a szombati, felforgatott kezdővel indított, és végül szerencsétlenül elbukott, Blackburn elleni fiaskót is azonnal megbocsátják még a legszigorúbb szurkolók is, ha a kupában továbbjutunk.

4 Tovább

Championship 17. forduló: Blackburn Rovers

Szombaton délután a Blackburn Rovers elleni hazai meccsel kezdetét veszi egy őrült sorozat a Newcastle számára. Hat nap alatt három mérkőzést kell abszolválni. Kedden ugyanis a Hull elleni Ligakupa meccs következik, pénteken pedig újabb bajnoki, ezúttal a Nottingham Forest otthonában. Az majd egy TV-s meccs lesz december 2-án, ez a mostani viszont nem. Marad a rádió, és a Sky Sports esemény követése, aminek köszönhetően minden fontosabb történésről értesülhetünk pár perc csúszással.

Igazi erőpróba következik, elsőként tehát a Blackburn vendégszereplésével. 20 éve ez egy hatalmas rangadó lett volna a Premier Leagueben, ma egy Champo meccs, de rangadónak nem mondanánk. A Blackburnnek esélye sincs, hogy újra az első osztályban játszon, sőt a jelenleg kieső helyen tanyáznak. Legutóbb a St. James' Parkban a 2011/2012-es szezonban Demba Ba mesterhármasával 3:1-re nyert a Newcastle, most is valami hasonló eredmény lenne a realitás.

7 Tovább

(Szarka)lábjegyzet: Love Story? Úgy valahogy...

megmagyarazhatatlan Mark29

"A Newcastlenek? Komolyan? Hogyhogy?" Ha annyi egyfontos bankjegyem lenne, ahányszor ilyen és ehhez hasonló a kérdéseket hallottam már... Jó, gazdag akkor sem lennék, viszont a pénzből valószínűleg megrendelhetném a klub hivatalos shopjából az idei hazai mezt. Mondjuk MARK 29 feliratozással. Hogy aztán vállfára tegyem, és beakasszam a szekrénybe, a másik harminckét Newcastle mezem mellé. Meccset természetesen néznék benne, bár ilyenkor általában a fiam választja ki, hogy melyikben üljek a TV elé. Persze felvenném akkor is, amikor - egyre ritkábban sajnos - focizni járok, de az idő nagy részében ott lógna a többi mellett. Időrendi sorrendben természetesen. Mert jó érzés, hogy ott vannak.

Olyannak, aki nem szurkol hasonlóan egy csapatnak, ez felfoghatatlan. Így aztán megmagyarázhatatlan is. Hát még akkor, ha az a bizonyos klub nem tartozik jelenleg az elithez. Nem nekik vannak a legjobb játékosaik, nem ők játszák a legszebb focit, nem érnek el kiemelkedő eredményeket sőt, többször hagyják el vesztesen a pályát, mint ahány győzelmet érnek el. A szurkoló mégis kitart. Aki teheti kijár a meccsekre, aki nem, az meg a TV, vagy a streamek előtt gubbaszt minden hétvégén. Hétfőn-kedden még kicsit idegesen gondolva a vereségre, de csütörtökön már újra a hétvégét várva. Éveken keresztül, komolyabb sikerélmények nélkül. Pláne megmagyarázhatatlan.

Nem is próbálom megmagyrázni. Inkább elmesélem, hogy nálam hogyan történt ez a "lávsztori". Nem lesz Ali MacGrow, Ryan O'Neil, meg az a gagyi zene, csak egy kis nosztalgiázás.

7 Tovább

Tippversenyünk 18. fordulója -> Leeds United - Newcastle United 2016.11.20 14:15 - A TIPPEKET E-MAILBEN VÁRJUK

Leeds United - Newcastle United 2016.11.20. 14:15

A speciális kérdés: Meg lesz-e a teltház a mérkőzésen?