2016/2017 szezon visszatekintés 2. rész

Mark29 champo review

Az előző részben lezártuk a 2016-os őszt, ami a kiesés okozta keserűség után többé-kevésbé biztatóra sikerült. Nem hengereltünk, a játék sem volt mindig meggyőző, de azt azért kizárhattuk, hogy annyira megcsúszik a csapat, hogy esetleg "Leeds szindrómától" kell majd tartani, és a harmadostály felé vesszük az irányt. A velünk együtt kieső csapatok közül ez a veszély inkább az Aston Villa-t fenyegette, gyorsan el is zavarták Roberto Di Matteo-t és a rutinos Steve Bruce-t ültették a helyére. Hogy ennek mi köze volt hozzánk? Megtudhattuk, az utolsó forduló utolsó perceiben. Hajtás után a második rész.

14 Tovább

Tippverseny 46. forduló: Newcastle United - Preston North End, 2017.04.24. 20:45 (Live)

tippverseny champo Mark29

Pár nappal ezelőtt Chris Hughton ismét megtapasztalta, hogy milyen feljutni a Premier Leaguebe, ma este pedig a Newcastle is bebiztosíthatja helyét az elő osztályban. A hétvégén kikaptt a Brighton, a Huddersfield és a Reading is, azaz minden kedvezően alakult. A tabella 11. helyén tanyázó Preston számára nem bír komoly téttel az összecsapás. A playoff helyek megszerzésére nincs esélyük, de kiesni sem tudnak. Ettől persze még nem valószínű, hogy asszisztálni jönnének a St. James' Parkba.

Újabb TV-s meccs, streamekre fel! Irány a Premier League!

A TIPPEKET E-MAILBEN VÁRJUK, a newcastleblogtipp@gmail.com-ra!

Newcastle United - Preston North End 2017.04.24. 20:45 (Live)

A speciális kérdés: Lesz-e kiállítás a legalább 3 gól a mérkőzésen?

A tippeket várjuk a lenti minta alapján (legkésőbb a mérkőzés kezdete előtt 10 perccel):

Játékban szereplő név:

Végeredmény:

Gólszerzők: .......... ill. ..............

champo Mark29

Hétfő este a Sky Sports által is élőben közvetített mérkőzésen fogadjuk a Preston North End csapatát. A forduló talán legérdekesebb része azonban már szombaton délután elkezdődik. Ugyanis ha a Huddersfield hazai pályán kikap a rájátszásért teperő Fulhamtől, akkor egy győzelemmel biztossá válhat a Newcastle visszajutása a Premier Leaguebe. A Prestoniak persze azon lesznek, hogy ez ne sikerüljön. Nyolc okuk is van rá.

5 Tovább

Tippverseny 45. forduló: Ipswich - Newcastle 2017.04.17. 16:00 (Live)

Mark29 tippverseny champo

A Leedstől elszenvedett egyenlítő gólt a 95. percben azt jelenti, hogy jelenleg a hátralévő 4 mérkőzésen legalább 8 pontot kell összeszednie a csapatnak, hogy meglegyen a PL tagság. A bajnoki cím is összejöhet, de a Brightont szerintem felejtsük el. Most sokkal fontosabb, hogy a Huddersfield elkezdje szórni a pontokat.

Legutóbb a 2009/2010-es szezonban látogattunk a Portman Roadra, és 4:0-val intéztük el a traktorosokat. Most valószínűleg pályára lép majd egykori játékosunk, Steven Taylor is a Newcastle ellen.

A mérkőzést a Sky ugyan nem közvetíti, de több külföldi csatorna igen! Streamekre fel!

A mai napon 57 éves Rafa Beníteznek szép ajándék lenne 3 pont holnap délután.

Ipswich Town - Newcastle United 2017.04.17. 16:00 (Live)

A speciális kérdés: Lesz-e kiállítás a legalább 4 sárga lap a mérkőzésen?

Mark29

25 Tovább

Tippverseny 44. forduló: Newcastle - Leeds 2017.04.14. 20:45 (Live on Sky Sports)

Pénteken este rendezik a Newcastle United - Leeds United mérkőzést, Championship 42. fordulójának rangadóját. Amellett, hogy egy izgalmas derbi várható, egy tv-s meccsen, abból a tekintetből is érdekes összecsapás várható, hogy most már komolyan megy a számolgatás a bajnokság végkimenetele tekintetében. Amennyiben a Newcastle nyerni tud a Leeds ellen, majd húsvét hétfőn az Ipswich otthonában, akár már fel is juthat, ha a Huddersfield ezalatt nem nyeri meg a Preston elleni hazai, és a Derby County elleni idegenbeli mérkőzését. A Leeds pedig be szeretné biztosítani a rájátszát érő helyek egyikét magának, mert a jelenlegi harmadik és hetedik között összesen csak hét pont a differencia. Na de ne szaladjunk ennyire előre. Hatás után rövid beharang és TIPPVERSENY kérdés.

15 Tovább

Championship 40. forduló: Burton Albion

A Wigan necces legyőzése után újabb hazai meccs következik szerda este. Matt Ritchie győztes gólja nagyon sokat jelentett szombaton, mert hiába növeltük volna úgy is az előnyünket a harmadikkal szemben (a Huddersfield kikapott), de egy döntetlennel visszacsúsztunk volna a második helyre a Brighton ugyanis nyert. Viszont a vezető pozícióban az a jó, hogy győzelem esetén nem nagyon kell foglalkozni a többiekkel. A Huddersfieldet mellesleg pont az a Burton Albion tudta legyőzni idegenben, akik a St. James' Parkba látogatnak, történelmük során először.

1 Tovább

(Szarka)lábjegyzet: Jonjo Shelvey - kérdezz, felelek!

A Sky Sports honlapján jelent meg egy interjú Jonjo Shelvey-vel aki az EFL heti podcastjában vitte a '10 to tackle' rovatot. Kedvenc Voldemortunk bő egy évvel ezelőtt érkezett a csapathoz, és elmondható róla, hogy ritkán felel riporteti kérdésekre. Most megtette. A válaszait hajtás után olvashatjátok.

Championship 37. forduló - Fulham

Tegnap volt egy éve, hogy Rafa Benítez a Newcastle United managere lett. Tény, hogy az első nagy projektje nem sikerült, hiszen nem tudta bent tartani a csapatot a Premier League-ben. Rövid egyezkedés után azonban úgy döntött, hogy nem él a szerződésében szereplő "menekülési" záradékkal, és aláír a következő három évre is. Azóta össességben sikersztori az ő szerepvállalása, mert bár voltak kínos eredmények, és a játék is bőven hagy kívánni valót maga után, mégis tagadhatatlan a minőségi változás ahhoz képest, ami a Pardew-korszak végét, a carveri időket, vagy Steve McClaren regnálását jellemezte.

Szombaton 16 órától a Fulham együttese ellen lépünk pályára a St. James' Parkban. Idegenben, a nyitófordulóban vereséget szenvedtünk ellenük, itt az ideje a visszavágásnak.

9 Tovább

Tippversenyünk 39. fordulója - Reading - Newcastle United 2017.03.07. 21:00

Ma este 21.00-tól a Reading otthonában lép pályára a Newcastle, de - valószínűleg az aktuális BL meccseknek köszönhetően - nem lesz semmilyen tv-s közvetítés erről a találkozóról. Rafa Benítez a sorozatban lejátszott három durva meccsből eddig kettőre nagyon kitalálta a taktikát. Persze szerencsénk is volt, de azt a pár perces összefoglalókból is látni, hogy együtt van a csapat, jó közösséget alkotnak a srácok. Szükség  is lesz az egységre, mert a Reading hiába esett vissza az ötödik helyre, azért veszélyes ellenfélnek tekinthető.

Reading - Newcastle United 2017.03.07. 21:00

A speciális kérdés: Lesz-e 2,5-nél több gól a mérkőzésen?

Mark29

4 Tovább

Tippversenyünk 38. fordulója - Huddersfield Town - Newcastle United 2017.03.04. 16:00

A beharangozó idő hiányában elmarad, pedig a ma délutáni legalább annyira fontos mérkőzés, mint a Brighton elleni volt. A Huddersfield remek szezont fut, és ebben hatalmas érdeme van a managernek, David Wagnernek. A fiatal német-amerikai szakember a Borussia Dortmundnál tanulta a szakmát, Jürgen Klopp idejében vitte a második csapatot. Egyértelműen a "gegenpressing" taktika híve, szóval a Ralf rangnick, Joachim Löw, Jürgen Klopp, Thomas Tuchel vonalat képviseli. Érti a dolgát, az biztos, mert az utasítások szigorú betartatásával eredményes csapatot kovácsol kiemelkedő tehetségek nélkül is. Ősszel a St. james' Parkból el tudták hozni mind a három pontot, emiatt kellene most revansot venni. Dwight Gayle három napja edzéseben van, ott lesz a keretben.

Huddersfield Town - Newcastle United 2017.03.04. 16:00

A speciális kérdés: Kihasználja-e mindkét csapat mind a három cserelehetőségét?