Tippversenyünk 43. fordulója -  Sheffield Wednesday - Newcastle United 2017.04.08. 18:30 (Live on Sky Sports)

beharang Mark29 tippverseny

Hosszú idő után ismét tv-s meccset játszik a Newcastle. A Sheffield Wednesday karácsony másnapján Loovens fejesgóljával mind a három pontot el tudta hozni a St. James' Parkból. A Baglyoknak ezúttal is nagyon kellene a győzelem, mert a Fulham nagyon jön a nyakukra, és ki akarja őket pöccinteni a hatodik - még rájátszást érő helyről.

A Newcastle-nek persze ugyanígy nagyon kellene egy újabb bravúros idegenbeli győzelem, mert a Brighton és a Huddersfield sem akarnak hibázni. Előbbi péntek este lép pályára a QPR vendégeként, míg utóbbi a Nottinghamhez látogat szombaton délután. Mire a Newcastle meccse elkezdődik Rafa Benítez és a srácok is tudni fogják, hogy azért van győzelmi kényszer, mert a riválisok pontokat hullajtottak, vagy azért, mert itt a lehetőség ellépni egy kicsit.

Akárhogyan is, minden játékos menjen el egy gyorstalpaló Matt Ritchie - mental training foglalkozásra, hogy a skót szélsőhöz hasonló szenvedéllyel fusson ki a Hillsborough gyepére.

A TIPPEKET E-MAILBEN VÁRJUK, a newcastleblogtipp@gmail.com-ra!

Sheffield Wednesday - Newcastle United 2017.04.08. 18:30 (Live on Sky Sports)

A speciális kérdés: Lesz-e büntető a mérkőzésen?

A tippeket várjuk a lenti minta alapján (legkésőbb a mérkőzés kezdete előtt 10 perccel):

Játékban szereplő név:

Végeredmény:

Gólszerzők: .......... ill. ..............

Speciális kérdésre a válasz:

További jó tippelést mindenkinek!

Hajrá Newcastle!

Mark29

4 Tovább

Tippversenyünk 42. fordulója - Newcastle United - Burton Albion 2017.04.05. 20:45

tippverseny chempo Mark29

A Brighton tegnapi győzelmével ideiglenesen átvette a vezetést a Championship tabelláján, de egy győzelemmel ismét vissza lehet előzni őket. A Newcastle meccsel egyidőben rendezik a Huddersfield - Norwich összecsapást is, ahol egy vendég győzelem tovább növelné a feljutási esélyeinket.

A legfontosabb persze a Burton legyőzése. Hé, Dwight! Meg lesz ma a 23. bajnoki gól?

Newcastle United - Burton Albion 2017.04.05. 20:45

A speciális kérdés: Lesz-e legalább 3 gól a mérkőzésen?

Mark29

10 Tovább

Championship 40. forduló: Burton Albion

champo Mark29

A Wigan necces legyőzése után újabb hazai meccs következik szerda este. Matt Ritchie győztes gólja nagyon sokat jelentett szombaton, mert hiába növeltük volna úgy is az előnyünket a harmadikkal szemben (a Huddersfield kikapott), de egy döntetlennel visszacsúsztunk volna a második helyre a Brighton ugyanis nyert. Viszont a vezető pozícióban az a jó, hogy győzelem esetén nem nagyon kell foglalkozni a többiekkel. A Huddersfieldet mellesleg pont az a Burton Albion tudta legyőzni idegenben, akik a St. James' Parkba látogatnak, történelmük során először.

1 Tovább

Newcastleben jártam... - Vendégposzt

vendégposzt illoke6 Mark29

A holnapi, Wigan elleni meccshez ugyan nincs sok köze, de most beharangozó helyett egy beszámolóval melegítünk a következő bajnokira. Állandó olvasónk, illoke6 ugyanis Newcastleben járt, és egy jó kis beszámolót küldött a városban eltöltött pár napról. A Fulham vendégjátéka (1:3) ugyan negatívum, de ettől még biztos vagyok benne, hogy örök élmény marad az ott töltött hétvége. Hajtás után át is adom a szót - illetve a karaktereket.

8 Tovább

Valamiért Ismerős Arcok - Steven Taylor

saylor Mark29
"Sunderland. Az egy borzalmas hely."

Egyszer volt, hol nem volt, talán utoljára még ennek a blog platformnak az elődjénél egy sorozat, a Valamiért Ismerős Arcok, amiben egykori Newcastle játékosokról emlékeztünk meg. Az elmúlt átigazolási időszakokban is sokan távoztak a klubtól, akik megérdemlik a megemlékezést, a teljesség igénye nélkül Jonas, Ryan Taylor, Papiss Cissé vagy Cheick Tioté. Akinek viszont mindenképpen járnak a sorok, az Steven Taylor, aki 2016 nyarán távozott a klubtól, 21 év (8 év akadémia és 13 év felnőtt csapat) szolgálat után. Hajtás után egy kis múltidézés, és egy friss Saylor interjú, ami tulajdonképpen e poszthoz is ihletet adott.

3 Tovább

Tippversenyünk 41. fordulója -  óBirmingham City - Newcastle United 2017.03.18. 16:00

A múlt heti blama után, jön egy idegenbeli meccs, egy régebben szebb napokat látott csapat ellen. Nem is olyan rég még ők is a Premier League-ben vitézkedtek, most meg a kisesés ellen küzdene egy osztállyal lejjebb...

Nyerni kell és nyerni is fogunk véleményem szerint.

Birmingham City - Newcastle United 2017.03.18. 16:00

A speciális kérdés: Dwight Gayle szerez gólt a meccsen?

2 Tovább

(Szarka)lábjegyzet: Jonjo Shelvey - kérdezz, felelek!

A Sky Sports honlapján jelent meg egy interjú Jonjo Shelvey-vel aki az EFL heti podcastjában vitte a '10 to tackle' rovatot. Kedvenc Voldemortunk bő egy évvel ezelőtt érkezett a csapathoz, és elmondható róla, hogy ritkán felel riporteti kérdésekre. Most megtette. A válaszait hajtás után olvashatjátok.

Tippversenyünk 40. fordulója - Newcastle United - Fulham 2017.03.11. 16:00

tippverseny Mark29

Rafa Benítez első newcastle-i éve számokban: 53 mérkőzés, 31 győzelem, 10 döntetlen, 12 vereség. Ez 58,5 %-os győzelmi mutató, míg a meccsek 22,6 %-át veszítette el vele a csapat. A mérkőzéseken 100 gólt rúgott és 47 gólt kapott a Newcastle. Nem rossz számok, bár nyilván árnyalja a képet, hogy 36 mérkőzés a Championship küzdelmeiben zajlott.

Mindez persze most nem több, mint egy érdekes adat. A lényeg, hogy a Fulhamet le kell győzni. A Brighton tegnap simán verte a Derby County-t, rajtunk a sor, hogyújra meglegyen a hárompontos előny.

Newcastle United - Fulham 2017.03.11. 16:00

A speciális kérdés: Lesz-e legalább 4 sárga lap a mérkőzésen?

Mark29

9 Tovább

Championship 37. forduló - Fulham

Tegnap volt egy éve, hogy Rafa Benítez a Newcastle United managere lett. Tény, hogy az első nagy projektje nem sikerült, hiszen nem tudta bent tartani a csapatot a Premier League-ben. Rövid egyezkedés után azonban úgy döntött, hogy nem él a szerződésében szereplő "menekülési" záradékkal, és aláír a következő három évre is. Azóta össességben sikersztori az ő szerepvállalása, mert bár voltak kínos eredmények, és a játék is bőven hagy kívánni valót maga után, mégis tagadhatatlan a minőségi változás ahhoz képest, ami a Pardew-korszak végét, a carveri időket, vagy Steve McClaren regnálását jellemezte.

Szombaton 16 órától a Fulham együttese ellen lépünk pályára a St. James' Parkban. Idegenben, a nyitófordulóban vereséget szenvedtünk ellenük, itt az ideje a visszavágásnak.

9 Tovább

(Szarka)lábjegyzet: Ha csak egy sportfilmet nézel meg...

film Mark29 Góóól newcastle

...legyen az a Góóól! A sportfilmeket nehéz jól megcsinálni. Nehéz a realitás talaján maradni, vagy éppen hogy csak elrugaszkodni onnan úgy, hogy az adott sportág szerelmesein kívül másokat is oda tudjunk ültetni a képernyő elé, legalább másfél órára. A 80-as évek elején született generáció - azaz az én korosztályom - el volt látva sportfilmekkel, viszont igazán jó focis film nem nagyon akadt. Sőt tulajdonképpen a mai napig az egyetlen olyan, labdarúgással kapcsolatos mozi, amit bátran ajánlok, az a Góóól első része 2006-ból. Ha nem szereted a műfajt, de kíváncsiságból megnéznél egy sportfilmet, akkor ez legyen az.

3 Tovább

Tippversenyünk 39. fordulója - Reading - Newcastle United 2017.03.07. 21:00

tippverseny champo Mark29

Ma este 21.00-tól a Reading otthonában lép pályára a Newcastle, de - valószínűleg az aktuális BL meccseknek köszönhetően - nem lesz semmilyen tv-s közvetítés erről a találkozóról. Rafa Benítez a sorozatban lejátszott három durva meccsből eddig kettőre nagyon kitalálta a taktikát. Persze szerencsénk is volt, de azt a pár perces összefoglalókból is látni, hogy együtt van a csapat, jó közösséget alkotnak a srácok. Szükség  is lesz az egységre, mert a Reading hiába esett vissza az ötödik helyre, azért veszélyes ellenfélnek tekinthető.

Reading - Newcastle United 2017.03.07. 21:00

A speciális kérdés: Lesz-e 2,5-nél több gól a mérkőzésen?